stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
Dekoratif Ayna Nerede Kullanılır?

 

Genellikle geniş ve büyük evlerde antre ve koridorlarda dikkat çekmekte olan dekoratif aynalar, salon ve oturma odalarında da kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılmak üzere tercih edilen dekoratif ayna modelleri şıklığı üst seviyelere çıkarmak adına destek sağlamaktadır. Günümüzde dekorasyonun en büyük yardımcısı haline gelen aynalar genel olarak mutfak ve yatak odalarının dışında evin her alanında yer almaktadır.

 

 Mutfak ve yatak odalarında karışık bir görünüme sebebiyet vermemesi için çok fazla tercih edilmemektedir. Mutfaklarda daha küçük boyutlu aynalar alana bambaşka bir hava katmaktadır. Yaygın olarak aydınlatması az ve karanlık alanlarda, dekoratif aynalar doğru yere konumlandırıldığı zaman alan içerisinde ki ışık oranını iki misline çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra geniş salonlarda yuvarlak ayna ile dekoru tamamlamak ve şık bir görsel sunmak mümkün olmaktadır. Kullanıcı kesimin bakış açısına ve arzusuna göre istediği alanda ayna kullanmaması da kendi tercihi ile doğru orantıda yer almaktadır.

 

 Dekoratif Ayna Hangi Boyutlarda Olmalıdır?

 

 Tercih edilen alanlarda kullanılan aynanın boyutu ve şekli dekorasyon açısından büyük önem arz etmektedir. Bulunduğu alana enerji veren dekoratif ayna çeşitleri doğru şekillerde ve boyutlarda seçildiği takdirde ortama hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca aynalar boyutları sayesinde dar alanları daha geniş göstermek açısından da oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra değişik geometrik şekiller içeren dekoratif aynalar kullanarak alanda farklılık ortaya koymak mümkün olmaktadır.

 

 Önemli olan nokta kullanılacak olan alanın genişliğine ve dekoruna uyum sağlayan boyuttaki aynalar ile dekorasyonu tamamlamak adına en doğru seçimi yapmaktadır. Bu sayede hem aynaların hem de dekorasyonun şıklığı tam manası ile sergilenmiş olmaktadır. Küçük boyutlara sahip boyutlardaki aynalar yan yana, alt alta ya da merdiven gibi basamak halinde dizilerek farklı bir görsellik sunmaya yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan dekoratif ayna modelleri her türlü yoğun talep görmektedir.

 

 Dekoratif Ayna Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Ev dekorasyonunda büyü rol oynayan dekoratif aynalar, her türlü boy ve çeşitleri ile göz doldurmaktadır. Kullanıldığı alanlarda daha geniş ve ferah bir ortam sağlamakta olan aynalar dekoratif şekilleri ile oldukça işlevsellik göstermektedir. Özelikle ayna alırken evin dekorasyonuna uyum sağlayan şekil ve boyutlarda olmasına özen göstermek gerekmektedir. Genellikle kullanıcılar kendi tarzını yansıtan özellikteki aynaları tercih ederek dekorasyona yön vermektedir.

 

 Bunun yanı sıra herhangi bir olumsuz duruma karşı, özellikle çocuklar göz önünde bulundurularak sağlam ve dayanıklı olmasına da ayrıca özen göstermek gerekmektedir. Bu sebeple dekoratif ayna seçimi yaparken her türlü detay düşünülerek, gönül rahatlığı içerisinde huzurlu bir şekilde kullanmak mümkün olmaktadır. Böylece hem kullanım amacına uygun hem de tehlikeden uzak bir görsele sebebiyet verilmiş olmaktadır. Dekoratif aynalar ev eşyasına uyum sağlayan her modelleri ile dekorasyonu tamamlama imkânı sunmaktadır.

 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R