stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
İnşaat Alçısı Nasıl Temizlenir

Sıfır bir ev aldınız veya sıfır bir evde oturmayı planlayan herkesin başına geldiği gibi inşaattan yeni çıkmış dairenin içinde birçok noktada alçı lekeleri ve boya lekeleri bulunur. Bunları çıkartmanız ise pratik ve basit yöntemleri vardır. 
 
 Bu yöntemler ise genellikle test edilmiş ve tecrübeyle sabit bilgilerdir. Kullanılan birçok kimyasal yerine uygulayacağınız bu yöntemler ile basit ama etkili bir şekilde inşaat temizliğinizi yapabilirsiniz. 
 
 Nasıl Çıkartabilirim?
 
 Sirke İle: Her an bulabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi ılık sirke yöntemidir. Bu yöntem ile alçı lekelerini kolayca çıkartabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise bir çay bardağı sirkeyi hafifçe ısıttıktan sonra alçı bulunan yüzeye temas ettirmenizdir. Ardından o alanı hafifçe silmeniz durumda leke kolayca kalkacaktır. Bu işin püf noktası ise sirkenin hafif ılık olmasıdır. Soğuk sirkeden daha etkili olduğu sizde uygularken fark edeceksiniz.
 
 Ilık Su ile: Bu yöntem ılık sirke kadar etkili olmasa da çıkartmanız bir diğer kolay yoludur. Ilık suyu alçı lekesine temas ettirerek birazda kazındığı zaman kolayca çıktığını sizde fark edeceksiniz. 
 
 Derz Açacağı ile: Temizlik malzemesi satan yerlerden veya bölgenizde bulunan marketlerden kolayca temin edeceğiniz derz açacağı ile inşaat sonrası kalan alçıları pratik bir şekilde çıkartabilirsiniz. Derz için kullanılan malzeme ile alçının birbirine yakın özellikleri sayesinde etkili bir yöntemdir. 
 
 İnatçı ve bir o kadar da meşakkatli olan bu alçı lekelerini çıkartırken maalesef birçoğumuz yüzeye de zarar vermekteyiz. Yüzeyde kalan çizik izleri bu işlem sonrasında genellikle kapatılamaz veya onarılamaz hale gelir. Bundan dolayı alçı temizleme işlemine başlamadan önce kısa araştırmanız size daha faydalı bilgiler sunacaktır. 
 
 Bu tür lekelerin yapıştığı yüzey eğer evin zeminindeyse sağlık açısından eğilerek değil oturarak yapılmasında fayda vardır. Çünkü inşaattan yeni çıkmış bir evde sadece bir odada değil, birçok odada lekelere rastlamak mümkün. Bel sağlığınızı korumanız adına yerinde bir karar olacaktır. 
 
 Eğer bu tür yöntemlerle uğraşmak istemiyorsanız, bölgenizde bulunan bir temizlik şirketi ile anlaşabilir çok uygun fiyata inşaat temizliği yaptırabilirsiniz. Harcayacağınız zamandan daha uyguna geleceğini söyleyebiliriz. Unutmayın bazı masraflar sizleri büyük zahmetlerden kurtarabilir.
 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R