stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
İnşaat Camı Nasıl Temizlenir

Bir evde ilk oturan olmak hepimizin en sevdiği şeylerden biridir. Ancak bunun en kötü tarafı inşaat sonrası yapılacak ilk temizliktir. Çünkü gerçekten etrafa bulaşan boya lekeleri, damlayan alçı parçaları, inşaatın kaba pisliği hepimizi oldukça zorlayan bir durumdur. Bu durumu daha kolay halletmek elbette ki mümkün. Sadece belirlenecek yolları izlemek işimizi kolaylaştıracaktır. 
 
 İnşaat Temizliği Nereden Başlamalı? 
 
 İnşaat temizliğine başlarken önce yerde ki çöp ve atıklar toplanır. Sonra mümkünse elektrik süpürgesi yardımıyla toz alımı yapılır. Aksi takdirde içerideki toz camlara yapışacaktır. Bu işinizi daha da zorlaştıracaktır. Temizlik için tozlar önce üstten alınmaya başlanmalıdır ve daha sonra alta inilmelidir. Bu işlemle en azından ortamdaki toz uzaklaştırılmış olur. 
 
 İnşaat Camı Nasıl Temizlenir? 
 
 İnşaatta belki de en zor temizlenecek yerlerden biri camlardır. Çünkü bütün kalıntılar, boya izleri inşaat sırasında camlara yapışır. Pencere kenarları da bu kirlerden nasibini alır elbette. Kuruyan bu lekeler temizliği oldukça zorlaştıracaktır. Camlara başlamadan önce bez, sünger, bulaşık teli ve elbette deterjanlar hazır bulundurulmalıdır. Öncelikle bir bez ve su yardımıyla camın kabası temizlenir. Toprak, çamur ve tozu ilk işlemde böylelikle alınmış olur. Sonra deterjanlar sıkılır ve köpükleme işlemi başlar. Sünger ve tel yardımıyla camlar ve kenarları güzelce ovulur. Bunu elbette deterjanlarla yapabileceğiniz gibi kimyasal kullanmak istemeyenler için beyaz sirke de bu noktada size çok yardımcı olacaktır. Cam tamamıyla ovulup, lekeler çıkarıldıktan sonra su ve bez yardımıyla güzelce durulanır. Ve son işlem olarak parlatma işlemi başlar bu noktada da kimyasal kullanmak istemezseniz maden sodası ve gazete kurtarıcınız olacaktır. Gazete gerçekten parlatmak için en ideal yardımcıdır. Camın tam anlamıyla temizlenmesi ve parlaması bu sayede mümkün olacaktır. 
 
 Cam Temizliğinde En Çok Neye Dikkat Edilmesi Gerekir? 
 
 Temizlik esnasında her şeyden önce kendi sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kimyasalların kokusunu çok fazla solumamaya özen göstermelisiniz. Mutlaka bulunduğunuz ortamın havalandırılmasına dikkat etmelisiniz. Camların yüksek kesimlerini silerken ya da dış kısımlarına ulaşmaya çalışırken önce sağlığınızı düşünmeli, kendinizi olabilecek tehlikelere karşı güvence altına almalısınız. Ve kesinlikle çok dikkatli olmayı unutmamalısınız. 
 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R