stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
İnşaat Yapmak İçin Ne Gerekli

Sağlam ve son derece güvenilir ekipmanlar alınması gerek. Çimento, demir, alçı, kalıp, matkap gibi araçlara da ihtiyaç olur. İlk önce inşaatın temelini atmak gerekiyor onun içinde temelde kullanılacak malzemelerin alınması gerekir. Çalışacak işçiler, ustalar bulmak da gerekiyor. En güvenli şekilde çalışmaları için uyarılar ve hatırlatmalarda yapılması gerek. İnşaatın kalıbı bittikten sonra dış cephe, mantolama, pencere, kapı gibi gerekli malzemelerde temin edilip inşaat bitirilir. 
 
 İnşaat İçin Gerekli Malzemeleri Nereden Alınacak? 
 
 İnşaat ürünleri ve malzemeleri satan nalburlardan gerekli olan her şey alınmalı. Ucuz fiyatlara kaçılıp güvenli olmayan malzemeler veya ürünler kullanılmamalı. Ustalara ve işçilere güvenlik önlemi alabilmek için baret ve yelek alınmalı. Kapı gibi işlere inşaat sahibi uğraşmadan kapı üzerine çalışan şirketlerle anlaşıp onlara tamamlatır. İşçilerin ihtiyaçlarını da gidermeli. 
 
 İnşaattaki İşçilerin İhtiyaçları Neler Olur? 
 
 Yemek, konaklayacak mekân gibi ihtiyaçları olacaktır işçilerin bunları da inşaat sahibinin karşılaması gerekir. İşçi ve usta memnun çalışmazsa, inşaatta bir aksaklık olur ve zamanında inşaat bitirilemez. O yüzden her ihtiyaçları en ince detayına kadar karşılanmalıdır. 
 
 İnşaat İşçilerinin İhtiyaçları Nasıl Giderilir? 
 
 Yemek ihtiyaçları bazı yiyecek firmalarıyla anlaşarak uygun fiyata halledilir. Mekân ihtiyacını da otellerle görüşerek en uygun fiyata anlaşılıp sorunlar ortadan kaldırılır. İnşaata yakın otel veya mekanlar bulunarak, ulaşım masrafı da ortadan kaldırılmış olur. 
 
 Ortalama İnşaat Ne Kadar Sürer? 
 
 İşçilerin çalışma hızları, malzemelerin temin edilme hızı, inşaatın büyüklüğünün ne kadar olacağı süreyi artırıyor veya azaltıyor. Tasarruf edilip, işçi elemanı az olur ise zamandan tasarruf olmaz ve inşaat süresi uzar. Süreyi inşaat ve inşaat işçileri belirler. 
 
 İnşaatta Güvenlik Nasıl Oluşturulur? 
 
 İşçilerin başına baret takılmalı. Herhangi bir kafasına tuğla parçası veya beton parçalarının düştüğünde vereceği tehlikeden korur. Fosforlu veya renkleri karanlıkta da fark edilebilen yelekler, bu yeleklerin asıl amacı karanlıkta birbirlerinin nerelerde olduklarını görebilmek için kullanılır. İnşaatın kenarlarına ağlar takılmalı. Herhangi bir düşme anında o ağlar sayesinde düşme tehlikesi ortadan kalkıyor. İnşaat güvenlik görevlisi de olmalı. Herkesi inşaata girmesi tehlikeli olur güvenlik görevlisi de bunu engeller. 
 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R