stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
Konsol Aynası Nereye Takılır?

 

Yaşam alanlarımızda ortam içinde değişiklikler yapar ve buna dekorasyon adı verilmektedir. Belli başlı mobilya türleri ve malzemeler ile etkili mekanlar oluşturulur. Sıkça vakit geçirdiğimiz alanlar içinde göze hoş görünen değişikliklere gidilir.

 

 Bu alanlardan biri de salondur. Konsol mobilyalar arasında tv altlığı olarak kullanılan ya da yemek alanı içerisinde yer alan bir mobilyadır. Çeşitli model ve renk seçenekleri ile mekanı uyum sağlayan alanlar yaratmak kişilerin elindedir.

 

 Bir diğer yardımcı tasarım elemanı ise aynadır. Mekan içerisinde ışığı yansıtan ve çözüm odaklı birçok noktada kullanımı ile etkili olan aynalar da yerini almaktadır.

 

 Konsol Aynası Nereye Takılır?

 

 Gün içinde sıklıkla vakit geçirilen alanlar içerisinde yer alan mobilyalar düşünüldüğünde aynalar çok fazla akla gelen bir eşya değildir. Aslında bulundukları ortamdaki etkileri düşünüldüğünde bir mobilya kadar etkisi bulunmaktadır. Şık göstermek gibi etkilerinin yanı sıra bulundukları alanı ferah ve geniş bir görünüme kavuşturmada önemli yere sahiptir.

 

 Son zamanlarda ayna kullanımı da oldukça rağbet gören bir süreçtedir. Alanınızın küçük veya büyük olması fark etmeksizin bir parçası haline gelmektedir. Geçmişten günümüze kullanılan ve mekanın bir köşesinde etkili olan aynalar gösterişi ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır.

 

 Geniş bir alan görünümü elde etmek istiyorsanız ayna kullanımı size yardımcı olacaktır. Estetik açıdan güzel görünmesi içinde kullanılır. Özellikle klasik tarzda sıkça kullanılır. Oda içerisinde, antre girişlerinde ve daha birçok yerde kullanabileceğiniz bu aynalar salon içerisinde konsol üzerinde de kullanılmaktadır. Özellikle pencere karşına konumlandırıldığında etkilidir.

 

 Özellikle mobilya takımları ile birlikte satışa sunulan konsol aynaları da kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Diyelim ki salon takımınız ile birlikte almış oluğunuz konsol aynanız bulunuyor. Ancak değişen zevkler ve moda anlayışları ile birlikte evinizde değişikliğe gitmek istiyorsunuz. Yapmanız gereken o aynayı bir tasarım harikası haline getirerek kullanım alanını değiştirmek. Nasıl mı?

 

 Nerelerde Kullanılır?

 

 Banyonuzda kullanma imkanına sahipsiniz. Birkaç ufak değişiklik ile birlikte yeni mekana uygun hale getirerek yeni bir aksesuar elde etmiş olunur. Kenarlarına yapacağınız çerçeveler ile birlikte bu değişiklik mümkündür. Yapı marketlerinde yer alan çeşit çeşit çıta ve kenarlıklar ile yapılmaktadır. İstenilen renge boyayarak farklı görüntüler elde edilmektedir.

 

 Bunun yanı sıra eğer uzun bir konsol aynanız bulunuyor ise yine aynı çerçeve işlemi ile bir boy aynası elde edilebilir. Ayrıca son zamanlarda bulut köpük ayna olarak adlandırılan ve evde kolayca yapabilecek kenarlıklar ile de rengarenk ve eğlenceli ayna tasarımları elde ediliyor.

 

 Yapmanız gereken tek şey elinizde bulunan konsol aynanızı alıp tüm bu seçeneklerden size uygun olanlardan birini seçmek ve uygulamaktır. Keyifli alanlarda kullanılan konsol aynaları yeni dönüşümü ile tasarımlarda çözüm elemanı olarak yer almaktadır.

 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R