stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
Lamine Camlar, Özellikleri ve Kullanıldığı Yerler 

Lamine cam; iki veya daha fazla plaka camın PVB denilen bir tabaka yardımı ile basınç ve ısı altında preslenmesi ile oluşan camın özel ismidir. Çoğunlukla güvenlik camı olarak kullanılan lamine camlar, AVM ‘lerde, hastane ve otellerde, büyük vitrinlerde tercih edilmektedir. 

Lamine Cam Özellikleri 

Lamine cam üretiminde kullanılan PVB (Polivinil Butiral)    iki veya daha fazla cam tabakasının ısı ve basınç altında birleşimi esnasında kullanılan özel bir bağlayıcıdır. Camın kırılması esnasında parçaları yerinde durmasını sağlar. 

1-Lamine Cam, cam kırılmasından kaynaklanan tehlikeleri, kırılma anında parçaları yerinde tutarak en aza düşürür. 

2-Mücevher mağazaları gibi satılan ürünlerin aşırı kıymetli olduğu dükkânların cam ile yapılmaktadır. Lamine cam dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklıdır. 

3-Lamine cam ses yalıtımına katkı sağlar. 

4-Eşya ve kumaşların solmasına neden olan UV ışınları lamine camlar sayesinde %97 oranına kadar engellenebilir. 

5-Araçlarda hareket veya kaza anındaki cam kırılmalarında camların dağılmasını engelleyerek can ve mal kaybı olmamasına katkıda bulunur. 

6-Korkuluklarda kullanıldığında sağlamlık sağlar, herhangi bir durumda yerinden çıkan korkuluk parçalanmaz ve yaralanmaların önüne geçilir. 

7-Lamine camlar 3+3, 4+4, 5+5 ve 6+6   olmak üzere 4 farklı kalınlıkta üretilmektedir. Diğer kalınlıklar, özel üretime girmektedir. 

Lamine Camların Kullanım Alanları 

Halk arasında kırılıp dökülmeyen cam olarak da bilinen lamine cam normal cama göre çok daha fazla dayanıklıdır. Camda kırılma esnasında dağılma meydana gelmemektedir. Lamine camlar sahip oldukları özelliklerinden dolayı şuralarda kullanılmaktadır. 

-Ses özelliği nedeniyle: Müzik stüdyoları, hava alanları ve müzeler  

-Uv geçirmeme özelliği nedeni ile: Sergi salonları, vitrinler,mağazalar  

-Birbirinden ayrılmama özelliği dolayısıyla: Rüzgârlıklar, vitrinler, cam tavanlar, banka bölmeleri, cam balkonlar, çocuk yuvaları, trafik geçitleri, polis merkezleri, mücevher mağazaları vb. güvenliğin ve kişi emniyetinin göz önünde tutulduğu tüm alanlar. 

Lamine Cam Çeşitleri 

Düz lamine camlar, renkli lamine camlar, satine lamine camlar 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R