stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
Perde Nasıl Alınır?

 

Evlerimizin en önemli parçalarından biri perdelerdir. Perde evi ev yapan, dekorasyonu tamamlayan ve evde bir bütünlük olmasını sağlayan ürünlerdir. Perdelerden önce evinize diğer eşyaları almalısınız. Bu eşyalar arasında renk uyumu olmalı ve eşyaları yaşam alanınızı kısıtlamayacak şekilde seçilmelidir. Evinizin metrekaresine göre ev küçük ise daha minimalist eşyalar tercih edilmelidir, ev büyük ise minimalist eşyalar almanıza gerek yoktur.

 

 Koltuk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

 

 Evimizde en fazla kullandığımız ve ​​​​dekorasyon baş ögesi koltuklardır. Evinizin büyüklüğüne göre köşe koltuk ikili üçlü koltuk takımı yanında kalan yere göre iki ya da bir adet berjer de eklenebilir. Seçmiş olacağınız renkler dekorasyonunuzun ana renkleri olacaktır. Ayrıca koltuk seçerken sünger kalınlığı ve kumaş materyaline de dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

 Tv Ünitesi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 Ev de dekorasyon ikinci adım TV ünitesi seçimidir. Tv ünitesi seçerken ilk olarak oda da kullanılacak renkler belirlenmelidir. Buna göre zevklerinize hitap eden ve kullanışlı bir ünite tercih edilmelidir. Televizyon için sadece TV ünitesi değil zevke göre televizyon sehpası da alınabilir. Son zamanlarda genellikle tercih edilen modellerin başında ağaç modeller gelir. Televizyon ünitesi seçiminde ünitenin çekmeceli ya da dolaplı olması da tercih sebebidir. Fazla gözlü ünitelerde depolama alanı daha fazladır. Dolayısı ile fazla eşyalarınızı kaldırabileceğiniz alanlar oluşmaktadır. Böylelikle fazla eşyalar ortalıktan kalkmış olur.

 

 Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

 

 Evimizin tamamlayıcısı olan parçalardan biri de perdelerdir. Perde seçilirken ilk dikkat etmeniz gereken nokta camların ölçüleridir. Ölçüleri doğru almaya özen göstermeliyiz. Aksi bir durum olursa perdelerin küçük gelmesi, camı tam kapatmaması söz konusudur. Perde seçiminde önce modele karar vermeliyiz. Pileli model, düz model, desenli modeller son zamanlarda revaçta olan modellerdendir. Pileli modeller çift pile, tek pile gibi kendi arasında da ayrışır. Bir oda da kullandığınız modeli illa diğer oda da kullanmak zorunda değilsiniz. Unutmayın her oda dekorasyonu farklıdır. Bundan dolayı her oda için dekorasyona uygun farklı modeller tercih edilmelidir. Perde seçiminden sonra fon perde seçimi yapılmalıdır. Fon perde tamamen dekorasyon tamamlayıcısıdır. Fon perdeler odalarda bulunan ana renklere bakılarak ara renklerinden ana renk tonundan seçilmelidir.

 

 Fon perdeler yine pileli ya da düz şekilde yapılmaktadır. Fon perdeler pencereleri tamamen kapanmamalıdır. Sağ ve sol kanat olmak üzere iki parçadan oluşan fon perdeler için birde perde bağı yapılmaktadır. Perde bağı fon perdeleri sağ ve sol tarafa bağlamak için kullanılır. Perde bağları model olarak farklı olarak üretilebilir. Odaların dekorasyonuna göre çiçekli, dantelli, perde kumaşından düz olarak tercih edilebilir. Fon perdelerin yanı sıra evin içini saklamak için genellikle düz beyaz kumaştan dikilen güneşlik denilen perdeler de tercih edilebilir. Güneşlik perdeler akşamları çekilir ve perde modelini bozmazlar. Perde seçimleri odaların dekorasyonunu tamamlayıcı olarak seçilir.

 

 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R