stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
Herhangi Bir Mekâna Seramik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirinden farklı tarz ve desende seramikler kullanılarak oldukça hoş görünüme sahip mekânlar elde edilebilmektedir. Fakat bu amaçla kullanılacak seramiklerin seçimi aşaması kolay olmamakta ve bu aşamada bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.  

İlgili Alana Uygun Bir Seramik Türü Seçilmeli 
Seramik teras, mutfak, hol, balkon, tuvalet ve banyo gibi evin birçok bölümünde kullanılmakta olan bir üründür. Her bir bölüm için kullanılan seramiklerin sahip olduğu özellikler birbirinden farklı olmaktadır. Bazı seramikler duvar için kullanılırken bazı seramikler yer döşemesi olarak kullanılmakta, bazı seramikler parlak ve kaygan yapıya sahip olurken bazı seramikler ise mat ve kaymaz bir yapıya sahip olmaktadır. Özellikle teras, tuvalet ve banyo gibi suya maruz kalan alanlarda parlak ve kaygan yapıya sahip seramikleri kullanmak tehlikeli durumlar yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle seramik seçimi yaparken ilgili alanın dikkate alınması ve bu alana uygun bir seçim yapılması gerekmektedir. 

Desen ve Renk Uyumu ile Boyutlar Önemli 
Seramik seçerken seramiklerin hem birbiriyle hem de ortamla olan desen ve renk uyumu önemli bir konu olmaktadır. Küçük ve fazla ışık almayan alanlar için seçilen seramiklerin açık renklerde olmasına ve çok karışık desenler içermemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca seramiklerin şekline, boyutlarına ve döşenme doğrultusuna göre ortamın sahip olacağı görünüm birbirinden farklı olacaktır. Bir kenarı diğerinden uzun olan karolarla döşenen alanlar, uzun kenar doğrultusunda daha geniş bir görünüme kavuşacaktır. 

Güvenilir Yerlerden Alışveriş Yapılmalı 
Seramik seçerken ve alırken sonradan bir sorun yaşamamak için güvenilir markalara bakılması ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Bir Miktar Yedek Seramik Bulunmalı 
Seramikler kırılgan yapıya sahip ürünlerdir. Herhangi bir şekilde darbe almış, çatlamış ve kırılmış seramiklerin değiştirilmesi gerekmektedir. Fakat seramiklerin de bir modası olmakta ve bazı modeller bazı dönemlerde diğerlerinden daha da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle önceden alınmış bir seramiğin bir süre sonra aynısını bulmak zor olabilmektedir. Herhangi bir hasar durumunda seramik bulma sorunu yaşamamak için baştan bir miktar yedek seramik alınması işi kolaylaştıracaktır. 

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R