stats
Engelleyiciyi kapattım!
İyi bir deneyim için
bilgisayarınızın sesini açın
YUNANİSTAN’DA EV ALMAK İSTEYENLER

Dünyanın değişim içinde olması ve insanların bulundukları yerden göç etme istekleri günden güne artış gösteriyor. Peki bu şekilde insanların aklına ilk gelen soru ben nasıl başka bir ülkeye gidebilirim? Bunun için ne yapmam lazım? Gibi sorular le akılarını meşgul ediyorlar. Bu soruların bir cevabı da bir başka ülkede yaşayabilmek ve o ülkede oturum alabilmek için o ülke içerisinde gayrimenkul satın alımı yapmak o ülke içerisinde oturum hakkı kazanmaya sebep oluyor. Bu yöntem ile Türkiye’deki vatandaşlar Yunanistan’dan ev almak istiyorum diye konu ortaya çıkarıp bunu gündeme taşımışlardır. Peki Yunanistan’dan nasıl ev satın alınır? Bunun için ne lazım ve ne gibi koşulların bulunması gerekiyor bunlara göz atalım.

YUNANİSTAN’DAN EV ALMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR

Türk vatandaşları da Yunanistan’dan ev satın alabilir mi sorusuna ilk olarak cevap verelim. Evet Türk vatandaşları da Yunanistan’dan ev satın alımı yapabilmektedir. Bu işlem tabi ki belirli koşullar alında ve bazı sınırlamalar dahilinde de olsa olabiliyor. Örneğin Yunanistan’dan ev almak istiyorum diyen bir vatandaş ilk olarak 250 bin Euro bütçeyi gözden çıkarması gerekmektedir. Bunun ile birlikte Türkiye’ye yakın deniz çevresi ve ada bölgelerinden ev alma imkânları olmamaktadır. Bu durumlar dışında Yunanistan içerisinde istediğiniz bölgede emlak alımı yapabilir ve 5 yıllık oturum iznine sahip olabilirsiniz.

EV SATIN ALDIKTAN SONRA YUNANİSTAN VATANDAŞI OLUNUYOR MU?

Bu işlem için Yunanistan’dan ev almak isteyen kişiler gerekli olan bütçesini ayarlayıp daha sonra gerekli alım satım işlemlerini de hallettikten sonra 5 yıllık oturum iznine sahip olur. Oturum izninden sonra evlerini satmadan daha doğrusu ev bütçesi olan 250 bin Euro olan bütçeyi 5 yıl boyunca koruyup ikinci 5 sene içerisine girildiğinde yaklaşık olarak 7 yıllık süreyi doldurduktan sonra Yunanistan vatandaşlık başvuru hakkı tanımaktadır. Gerekli işlemleri yapıp başvurup vatandaşlık hakkına sahip oluyorsunuz.

ALINAN MÜLK SATILIRSA OTURUM İZNİ İPTAL OLUYOR MU?

Evet maalesef ülke bu işlemleri takip altına alarak sizi denetlemektedir. Herhangi bir konutunuz 50 bin Euro diğerleri ise 120 bin ve 80 bin Euro olsun bu konutlarınızdan herhangi birini satıp ülke içinde sahip olduğunuz konut fiyatı 250 bin Euro altına düştüğü için oturum izniniz sonlanmaktadır. Bu yüzden konut alım satım işlemlerinden uzak durmalısınız.

TÜMÜNE GÖZATIN
PROJELER
P R O J E L E R